Yuvarlanabilir Rulo ekran Akıllı Telefonlar Geliyor

İlk olarak Teknoloji devi Apple şirketinin gündeme getirdiği parşömen kağıdı gibi yuvarlanabilir akıllı telefon modasına LG mobile ‘da katıldı. Rulo gibi esnek ekranlı akıllı telefon patenti aldığını duyuran şirketin CEO’su tarafından yapılan açıklamada, LG tarafından üretilmesi planlanan yeni tip esnek ekranlı yuvarlanabilir akıllı telefonların gelecek yıl içinde piyasaya sürülebileceğini açıkladı. Güney Kore’li medya mensuplarının haberlerine göre test denemelerine başlayan şirket,yeni tip akıllı cihazları piyasaya en hızlı şekilde sürmek için oldukça yoğun çalışıyor.

İşte Yuvarlanabilir Esnek Ekranlı Telefon Patenti Çizimi

(Görseller Alıntıdır)

Katlanabilir Ekran Gördük, Peki Yuvarlanabilir Ekran Mümkün Mü?

Yeni tip ”Yuvarlanabilir” akıllı cihazların esnek OLED kullanılarak üretilmesi amaçlanıyor. Yeni üretilecek akıllı telefon modelinin rulo ekranı içine alabilecek genişlikte iki oval çerçeveden oluşması bekleniyor. Parşömen kağıdını anımsatacak bu yeni model cihazların, Çin‘in en büyük ekran üreticilerinden BOE şirketi ile LG Electronics ‘in ortak çalışması sonucunda hızlıca piyasaya sunulması bekleniyor. Yuvarlanabilir ekran akıllı telefonların daha önce gördüğümüz katlanabilir akıllı telefonlardan çok daha esnek ve uzun ömürlü olması bekleniyor.. Katlanan ekranların aksine genişleyen ekranların basıncı daha geniş bir alana yayabildiği için hem kullanım hem dayanıklılık konusunda daha verimli çalışacağı belirtiliyor.

Bu arada daha önce Apple dışında yuvarlanabilir ekran patenti alan firmalar arasındaLG’nin dışın da Huawei ve Samsung’da bulunuyor.

1 thought on “Yuvarlanabilir Rulo ekran Akıllı Telefonlar Geliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.